Babysitter and Nanny Hiring Resources
Zajęcia prowadzi Pani Paulina Duda. Zajęcia umuzykalniające odbywają się dwa razy w tygodniu. Odpowiadają naturalnej dla wieku dziecięcego potrzebie ruchu oraz spontanicznej reakcji dziecka na muzykę. Rytmika w przedszkolu to wprowadzenie dzieci w świat muzyki, poprzez pracę z rytmem, metrum, tempem i melodią. To także poznawanie piosenek dziecięcych, tańce i zabawy przy muzyce.

W czym pomaga rytmika:

Od najmłodszych lat dziecko powinno uczestniczyć w różnych formach aktywności, które wpływają na jego prawidłowy rozwój. Rytmika w przedszkolu jest metodą wychowania muzycznego, która łączy wiele form artystycznych. W trakcie zajęć maluchy kształtują swoją koordynację ruchową, co pozytywnie wpływa na ich zdolności motoryczne. Ćwiczenia to nie tylko odbieranie bodźców dźwiękowych i odtwarzanie ich za pomocą ciała – zajęcia muzyczne oprócz tańca uczą dziecko śpiewać czy grać na instrumentach. Rytmika w przedszkolu pozwala maluchom poprawić koordynację i podejście do wielozadaniowości. Harmonijne łączenie wielu aktywności sprzyja odpowiedniemu rozwojowi mózgu, co przekłada się na efektywniejszą naukę nowych umiejętności. Rytmika w przedszkolu to wprowadzenie dzieci w świat muzyki, poprzez pracę z rytmem, metrum, tempem i melodią. To także poznawanie piosenek dziecięcych, tańce i zabawy przy muzyce.