chmurka

Witaj na stronie Guzika!

Nazywam się Alicja Juraszek i jestem dyrektorką nowo otwartego, prywatnego punktu przedszkolnego Guzik na Ursynowie.

Alicja Juraszek – dyrektora prywatnego przedszkola w Warszawie na Ursynowie

Już ponad 7 lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym, a moje doświadczenie w pracy pedagogicznej, także z dziećmi niepełnosprawnymi, trwa już ponad 10 lat. Od roku jestem nauczycielem mianowanym. Mam to szczęście, że robię w życiu nie tylko to, co umiem, ale również to, co sprawia mi radość. Oczywiście praca z dziećmi nie zawsze jest łatwa. Wymaga dużo cierpliwości i opanowania, a także szybkiego reagowania na spontaniczne zachowania dzieci. Ważna jest także wyobraźnia oraz czas poświęcony na przygotowania zajęć, które zaciekawią maluchy. Wszystko to jednak owocuje zachwycającymi efektami, np. radością dziecka z wykonanej przez siebie pracy, zapamiętaniem nowych wiadomości, nawiązaniem przyjaźni z innymi dziećmi. Życie przedszkolne pełne jest cudownych chwil. I może zabrzmi to banalnie, przynosi nauczycielowi dużo satysfakcji.

Cel przedszkola

Chciałabym, aby w Guziku panowała domowa, ciepła atmosfera. Mam nadzieję, że dzieci będą tu nie tylko uczyły się dostosowywać do reguł panujących w grupie, ale również będą mogły być sobą i będą w pełni rozwijać własną indywidualność i osobowość.

Dlaczego guzik…

bo guzik może być okiem misia, dziecięcym pieniążkiem, skarbem.

bo guziki można liczyć, klasyfikować, porównywać.

bo z guzików można coś ułożyć, zbudować, wykleić.

bo guzik to taka zwykła rzecz, z której dzięki wyobraźni i zabawie można wyczarować tak wiele.

bo to co zwykłe i codzienne przy odrobinie chęci może stać się czymś wyjątkowym i niezwykłym.

Czym jest Guzik?

To zupełnie nowe, przyjazne dzieciom miejsce, które właśnie pojawiło się na mapie Ursynowa.

To kameralny punkt przedszkolny, zaprojektowany i przygotowany tak, aby dzieci czuły się w nim jak „na swoim miejscu”, aby mogły się bawi i uczyć, zawierać znajomości i poznawać siebie, najeść się i napić, odpocząć i pobrykać, czyli po prostu  by mogły być dziećmi.

Grupy dziecięce liczą nie więcej niż 15 dzieci. Wierzę, że w małej grupie każdego można zauważyć, docenić, jednocześnie każdemu poświęcić czas. Chciałabym, żeby tak właśnie czuły się dzieci w Guziku –  zauważone i docenione. Pragnę, aby mogły być po prostu sobą, a równocześnie dzięki nowym doświadczeniom i nauce, mogły codziennie stawać się pewniejsze siebie, zaradniejsze i mądrzejsze.

Guzik, jako punkt przedszkolny, wpisany jest do rejestru szkół i placówek niepublicznych oraz innych form wychowania przedszkolnego. To znaczy, że spełnia wymogi w zakresie higieniczno-sanitarnym, przeciwpożarowym oraz zatrudnia odpowiednio wykwalifikowaną kadrę.

W imieniu swoim oraz kadry zapraszam Państwa wraz z maluchami do odwiedzin w Guziku. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 13:30 do 15:00.