10 Healthy Lunch Ideas for Kids

O nas

Nazywam się Alicja Juraszek i jestem dyrektorką przedszkola Integracyjnego Guzik na Ursynowie. Mam szczęście, że robię w życiu nie tylko to, co umiem, ale również to, co sprawia mi radość.
Oczywiście praca z dziećmi nie zawsze jest łatwa. Wymaga dużo cierpliwości i opanowania,
a także szybkiego reagowania na spontaniczne zachowania dzieci.
Ważna jest także wyobraźnia oraz czas poświęcony na przygotowania zajęć, które zaciekawią maluchy.
Wszystko to jednak owocuje wspaniałymi efektami, takimi jak radość dziecka z wykonanej przez siebie pracy, zapamiętaniem nowych wiadomości, nawiązaniem przyjaźni z innymi dziećmi.
Życie przedszkolne pełne jest cudownych chwil, przynoszących zarówno dzieciom, jak i nauczycielowi dużo satysfakcji..

Nasza Kadra
Ciocia Alicja

Alicja Juraszek

pedagog specjalny,
nauczyciel wychowania przedszkolnego
Marta Chodnicka

pedagog ze specjalizacją
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz terapia pedagogiczna
Ciocia Ada

Adrianna Gańko

pedagog ze specjalizacją
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika korekcyjna oraz terapia i edukacja osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej. Trener umiejętności społecznych

Guzik to kameralne przedszkole integracyjne, stworzone po to, aby dzieci i ich rodzice, czuli się tu dobrze. Dbamy o przyjazną i domową atmosferę. Tu dzieci mogą się bawić, zawierać znajomości, uczyć się i rozwijać, odpoczywać i brykać, jeść i pić, i być po prostu dziećmi. Do Guzika może uczęszczać maksymalnie 20 dzieci. Pozwala to zachować kameralną i domową atmosferę. Dzieci uczą się w dwóch grupach wiekowych, ale też spędzają trochę czasu razem. W ten sposób dzieci młodsze uczą się od starszych, a starsze uczą się, jak być wzorem dla młodszych. Wierzymy, że w małej grupie każdego można zauważyć, docenić i poświęcić mu czas. Chcemy, żeby tak właśnie czuły się u nas dzieci: zauważone i docenione. Pragniemy, aby mogły być po prostu sobą, a równocześnie dzięki nowym doświadczeniom i nauce, mogły codziennie stawać się pewniejsze siebie, zaradniejsze i mądrzejsze. Dbamy o przyjazną i domową atmosferę poprzez włączanie rodziców w życie przedszkola. Zachęcamy rodziców do przygotowywania niespodzianek i teatrzyków na Dzień Dziecka. Chętni rodzice prowadzą z dziećmi zajęcia związane z wykonywanym przez nich zawodem. Guzik jako przedszkole integracyjne jest wpisane do rejestru szkół i placówek niepublicznych, oraz innych form wychowania przedszkolnego. To znaczy, że spełnia wszelkie warunki w zakresie wymogów higieniczno- sanitarnych, przeciwpożarowych, edukacyjnych oraz zatrudnia odpowiednio wykwalifikowaną kadrę.

Co to jest Guzik?
W przedszkolu Guzik dbamy bardzo o to, aby nauczycie pozostawali Ci sami. Alicja Juraszek, Marta Chodnicka, Katarzyna Leśniowska pracują w Guziku od lat. Zapewnia to dzieciom poczucie stabilności, a nauczycielem dobrą znajomość dzieci. Ponad to absolwenci przedszkola, którzy często nas odwiedzają mogą ponownie się spotkać ze swoją dawną ciocią. Przez lata pracy przedszkola udało nam się także nawiązać współpracę ze wspaniałymi nauczycielami zajęć dodatkowych takich jak tańce, rytmika, karate, angielski. Mamy do nich pełne zaufanie i podziwiamy ich niesłabnący zapał. Tak samo ufamy naszym specjalistom - logopedzie i psychologowi, którzy mają za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.