Logopeda

W przedszkolu zatrudniony jest logopeda. Raz w roku prowadzona jest bezpłatna diagnoza logopedyczna, co pozwala określić, które dzieci wymagają terapii. Koszt jednorazowych 30 minutowych zajęć to 60 zł. Dzieci z orzeczeniem otrzymują pomoc logopedy bezpłatnie. Uczestniczenie w terapii logopedycznej pozwala na stopniowe likwidowanie jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z mową, które utrudniają komunikację i zrozumienie dziecka przez otoczenie. W Warszawie, jak i w wielu innych miejscach kładzie się duży nacisk na to, aby przedszkolak już od najmłodszych lat korygował problemy logopedyczne. Dzięki temu będzie mógł znacznie szybciej usunąć powstałe dotychczas błędne nawyki związane z wymową i zapobiec powstawaniu kolejnym. Niezwykle istotne jest również to, że terapia odbywa się systematycznie, co przynosi najlepsze efekty. Doprowadzi do sytuacji, gdy w przyszłości dziecko nie będzie musiało brać udziału w zajęciach tego typu i w całości wykorzysta swój czas na rozwijanie pasji, naukę nowych umiejętności lub odpoczynek.