Karate

To wyjątkowo atrakcyjne zajęcia dla dzieci, zapewniające wiele dynamicznych zabaw, w których trenerzy biorą aktywny udział. Prowadzone są przez trenerów z Klubu Karate Gorilla (https://www.facebook.com/klubkarategorilla/) W trakcie zajęć dzieci budują pewność siebie, uczą się szacunku, odwagi, odpowiedzialności i wytrzymałości. Wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę oraz wszystkie grup mięśniowych poprzez gry i zabawy ruchowe. Uczą się umiejętności pracy w grupie. Trenerzy przekazują dzieciom pozytywne wartości: Karateka musi być dobrą i pomocną osobą, nie może krzywdzić innych. Forma ćwiczeń opiera się głównie na zabawach i grach ruchowych. Każde zajęcia karate dla dzieci prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy wiedzą, w jaki sposób przekazywać wiedzę najmłodszym. Dbamy o to, by jakość spotkań była na najwyższym poziomie – forma zajęć jest elastyczna, dzięki czemu trenerzy mogą dostosować ćwiczenia do poziomu grupy. Zawsze najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo oraz komfort maluchów. Odpowiednio przeszkoleni instruktorzy są w stanie właściwie reagować na różnego rodzaju sytuacje, ale również dbać o to, by zajęcia odbywały się w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Karate jest także aktywnością uczącą pociechę budowania relacji z rówieśnikami oraz trenerem. To szczególnie istotny aspekt w okresie przedszkolnym, a kształtowanie tej umiejętności ma ogromny wpływ na zachowanie oraz nawyki dziecka w późniejszym etapie życia.