Gimnastyka

Babysitter and Nanny Hiring Resources
Aktywność ruchowa jest najbardziej naturalną i podstawową aktywnością dziecka w wieku przedszkolnym. Jest źródłem satysfakcji i sposobem na rozładowanie emocji. To właśnie ruch jest jednym z głównych czynników stymulujący ogólny rozwój dziecka. Grupowe zajęcia ruchowe dla dzieci są prowadzone w formie gier i zabaw ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej, ćwiczeń koordynacyjnych i sensomotorycznych. Podczas zajęć dzieci wykonują zadania ruchowe Dzięki zajęciom z gimnastyki ogólnorozwojowej, dziecko może wyrazić swoją ekspresję ruchową, ćwiczyć sprawność motoryczną i zręczność. Ponadto dziecko ćwiczy samokontrolę, koncentrację uwagi, koordynację, orientację przestrzenną i pamięć ruchową. Gimnastyka ogólnorozwojowa to propozycja dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, które mają niespożytkowane pokłady energii. Na zajęciach gimnastycznych w Przedszkolu Guzik w Warszawie maluchy mogą ćwiczyć ogólną sprawność, korygować wady postawy i usprawniać koordynację ruchową, która stanowi niezwykle ważny aspekt rozwoju fizycznego w tym okresie życia. Nikogo przecież nie trzeba przekonywać, że sport to zdrowie!