Angielski

Dwa razy w tygodniu dzieci mogą brać udział w zajęciach, na których poprzez zabawy i piosenki w aktywny sposób poznawać będą język angielski. Piosenki to wspaniałe narzędzie do nauki języka dla najmłodszych, odwołują się bowiem do emocji i dlatego mocno zapadają w pamięć. Ważny jest także ruch i gest do obrazowania zwrotów i wyrażeń. Wykorzystywane są także w różnych zabawach karty obrazkowe (flashcards) do utrwalania słownictwa. Wykorzystujemy naturalną ciekawość i aktywność dziecka podczas słowno-ruchowych zabaw. Wiemy, że dziecko zainteresowane danym zagadnieniem chętniej i szybciej się uczy. Najmłodsi z przyjemnością chłoną wiedzę, a poprzez gotowość do naśladownictwa nauczyciela w zakresie powtarzania po nim słów i zdań, fonematycznie opanowują obcy język. W pracy wykorzystywane są m. in. piosenki z serii Super Simple Songs (https://supersimple.com/) i wiele innych.